Kengetarja Leonora Jakupi, ka bere te ditur se sapo ka perfunduar kengen e saj te re ne duet me Sinan Vllasaliun. Kete prononcim ajo e beri gjersa ishte e ftuar ne emisionin “1 Kafe me Labin” te kanalit RTV21 me nikoqire Blerona Zeqiri.

Ka disa muaj qe Leonora ka qene e angazhuar rreth babegjyshit te saj te semure, sic ka shpjeguar ajo ne emision, por tani qe ai eshte me mire, ajo i eshte rikthyer angazhimeve te veta me koncerte dhe projekte te reja.

“Ideja ishte e Sinanit dhe meqe ai eshte nje nder kengetaret tane me te mire per te cilin gezoi jashtezakonisht respekt…, me pelqeu ideja shume sa qe nuk mund ta refuzoja.”, ka shpjeguar me tutje Leonora, se si erdhi deri tek ky bashkepunim.

Kenga eshte nje balade me tekst te Avni Qahilit, me kompozim te Gabros dhe me ide te Sinanit e qe me vone ka mundesi te vije edhe si videoklip.  burimi: /Albavipnews/

2 KOMENTET

  1. Ka disa muaj qe Leonora ka qene e angazhuar rreth babegjyshit te saj te semure, sic ka shpjeguar ajo ne emision, por tani qe ai eshte me mire, ajo i eshte rikthyer angazhimeve te veta me koncerte dhe projekte te reja.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here