Labinot Gashi në RTKJavë më parë moderatori i njohur Labinot Gashi është larguar prej RTV 21.

U raportua se do të fillojë të punojë në një televizion të shtetit gjerman.

Por, burimet e Telegrafit thonë se Labi do të vazhdojë karrierën në Radio Televizionin Publik të Kosovës (RTK).

Nuk dihet nëse emisioni do të mbajë të njëjtin emër si i mëparshmi ‘1 kafe me Labin’.

Ndryshe, “1 kafe prej shpisë” është emri me të cilin është ‘konvertuar’ emisioni i vjetër i Labit, teksa prezantues janë Blerona Zeqiri dhe Visar Kalludra, ish-asistentët e Labit. /Telegrafi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here