Ky është babai i Edona dhe Milot LllalloshitEdona Llalloshi është një ndër këngëtarët më serioze, por edhe më të pëlqyera në Kosovë dhe jo vetëm.

Që në rini të hershme ajo është shfaqur në skena të mëdha festivalesh, ku edhe ka treguar sukses e ka fituar simpatinë e publikut, shkruan “Kosovarja”.

Në gjithë rrugëtimin e saj muzikor, krah saj ishte i ati, producenti Rrahman Lllalloshi, i cili përherë ka besuar fuqishëm në të bijën. Rrahmani i dha krah edhe të birit, Milotit, që një kohë u morr me muzikë, shkruan “Kosovarja”.

Sot, Rrahman Llalloshi është drejtor i produksionit filmi “EMFcreative”/Kosovarja/

1

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here