Kush është zonja e parë e SHBA-së?Melania Trump është ish-modele slloveno-amerikane, e cili është martuar me biznesmenin amerikan prej vitit 2005.

Trump ka lindur në Novo Mesto të Sllovenisë më 26 prill, 1970. Trump ndoqi shkollën e dizajnit dhe fotografisë në Lubjanë dhe ka studiuar në Universitetin e Lubjanës para se ta braktis shtetin slloven.

Ajo flet pesë gjuhë, ku përpos amtares di të flasë edhe gjuhën serbe, angleze, franceze dhe gjermane, transmeton Telegrafi.

Pas shkoi në New York City në vitin 1996, Melania u takua me Donald Trumpin në një ndejë të Fashion Week në shtator të vitit 1998.

Donald dhe Melanie kanë një djalë, të cilin e kanë pagëzuar Barron. /Telegrafi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here