arbanaGjatë dy ditëve të fundit gazetarja Arbana Xharra u bë emri më i lakuar, për arsyen që tashmë dihet. Inkuadrimi i saj në politikë, gjegjësisht në një parti rreth së cilës shprehej me tone të ashpra, ka nxitur komente aspak dashamirëse për të, shkruan “Kosovarja”.

Arbana ndër vite ka dhënë pak intervista të zgjeruara ku mund të ketë folur për jetën e saj jashtë profesionit.

Në një prej tyre, ajo ka treguar se e do shumë profesionin, ani pse i kushton shumë kohë dhe mungesë të madhe në shtëpi, shkruan “Kosovarja”. Ishte djali i vogël i gazetares ai i cili në këtë intervistë të Xharres shihej me lot në sy, pasi thoshte se i mungon shumë nëna.

A do ti mungoj më shumë apo më pak tani që është në “PDK”?/Kosovarja/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here