Kompletohen finalistët EurovisionitJanë mësuar edhe dhjetë shtetet finaliste të Eurovisionit që do të mbahet të shtunën.Lituania, Polonia, Sllovenia, Suedia, Norvegjia, Mali i zi, Qipro, Azerbajxhani, Letonia dhe Izraeli janë dhjetë shtetet që sonte siguruan finalen e Eurovisionit.

Në finale të Eurovisionit është edhe Shqipëria që përfaqësohet nga këngëtarja Elhaida Dani me këngën “I’m Alive”

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here