Kledi dhe Scopelliti ribashkohenBalerini shqiptar Kledi Kadiu dhe Eleonora Scopelliti jane bashkuar serish ne nje mbremje bamiresie ne Rome.

Ish miqte e vjeter te spektaklit “Amici” jane shfaqur ne nje mbremje te organizuar ne Treatrin e Madh te titulluar, “Merry Christmas Peter Pan”.

Te dy kane kercyer duke marre duartrokitjet e zjarrta te publikut.

Kledi Kadiu, balerini qe kaloi Adriatikun per t’u bere i njohur ne vendin fqinje nepermjet spektaklit “Amici”, eshte nje nga balerinet me te pelqyer ne Itali ku fale talentit te tij ka arritur te pushtoje zemrat e italianeve, duke thyer shume tabu qe ndanin dy vendet.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here