Klaudia Kalia ishte miss-i nga Shqipëria që në “Miss Grand International” në Myanmar u vlerësua si më e bukura me bikini dhe u rendit në “Top 10” nga votat e publikut. Bashkë me një set fotosh gjatë pushimeve, Klaudia rrëfen për “Panorama Plus” përfshirjen e saj në botën e showbiz, nga kontrata që sapo ka nënshkruar me “Fashion tv”, miqësia me Noizyn e deri te sekretet e trupit që bie në sy në plazh.

Përfaqësove Shqipërinë vitin e kaluar në “Miss Grand International”, konkursi i bukurisë që u organizua në Myanmar e ku morën pjesë miss-e nga e gjithë bota. Çfarë kujton nga ajo eksperiencë, pasi u vlerësove si më e bukura me bikini?

Eksperienca në Myanmar normalisht që është eksperienca më e bukur deri më tani dhe e paharrueshme. Përveç kësaj, një plus i madh në karrierën time, ashtu siç ishte edhe herë e parë për Shqipërinë, është renditja ime në këtë kompeticion në “Top 10” e më të dashurave nga publiku, çmimi “Miss bikini”, si dhe renditja në “Top 5” portretet më të bukura. Kualifikim ky që nuk ishte arritur nga asnjë “Miss” shqiptare më parë.

Duke qenë se mosha e vogël të penalizoi të merrje pjesë fillimisht në “Miss Grand Albania 2017”, si e ndjen veten kaq të re në botën e showbiz-it?

Klaudia Kalia ishte miss-i nga Shqipëria që në “Miss Grand International” në Myanmar u vlerësua si më e bukura me bikini dhe u rendit në “Top 10” nga votat e publikut. Bashkë me një set fotosh gjatë pushimeve, Klaudia rrëfen për “Panorama Plus” përfshirjen e saj në botën e showbiz, nga kontrata që sapo ka nënshkruar me “Fashion tv”, miqësia me Noizyn e deri te sekretet e trupit që bie në sy në plazh.

Përfaqësove Shqipërinë vitin e kaluar në “Miss Grand International”, konkursi i bukurisë që u organizua në Myanmar e ku morën pjesë miss-e nga e gjithë bota. Çfarë kujton nga ajo eksperiencë, pasi u vlerësove si më e bukura me bikini?

Eksperienca në Myanmar normalisht që është eksperienca më e bukur deri më tani dhe e paharrueshme. Përveç kësaj, një plus i madh në karrierën time, ashtu siç ishte edhe herë e parë për Shqipërinë, është renditja ime në këtë kompeticion në “Top 10” e më të dashurave nga publiku, çmimi “Miss bikini”, si dhe renditja në “Top 5” portretet më të bukura. Kualifikim ky që nuk ishte arritur nga asnjë “Miss” shqiptare më parë.

Duke qenë se mosha e vogël të penalizoi të merrje pjesë fillimisht në “Miss Grand Albania 2017”, si e ndjen veten kaq të re në botën e showbiz-it?

Po, është e vërtetë. Tani unë jam 19 vjeçe, dhe duke qenë që unë tashmë bëra vite në botën e showbiz-it që 16 vjeçe, më duket sikur unë po rritem me këtë botë dhe kjo është pjesë e jetës dhe pasionit tim. Dhe ndihem mjaft mirë me të.

Flokët dhe trupi janë armët e tua më të forta të pamjes, por që i shohin të gjithë. A mund të na zbulosh të tjera anë të forta që ne s’mund t’i shohim?

Po, përveç bukurisë së jashtme, ajo çfarë më kanë pikasur dhe thënë më shumë nëpër intervista televizive është aftësia ime në komunikim dhe inteligjenca, gjë e cila vërtetohet edhe më shumë në arritjet me rezultate shumë të larta në universitetin “Wisdom”, ku unë studioj për Drejtësi.

Kishe në plan të lëvizje jashtë Shqipërisë, pikërisht të merrje pjesë në një show televiziv, më të madhin në Gjermani që ka të bëjë me modën. Çfarë u bë me atë projekt?

Po, është e vërtetë, por vjet nuk u realizua dot, pasi unë për arsye personale nuk arrita të bëhesha gati në kohë për të shkuar. Këtë vit, me është ofruar përsëri, por për momentin kam një projekt edhe më të madh në “Fashion tv”, që jo më larg se sot firmosa dhe kontratën.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here