I ka kënduar shumë Drenicës. Këngët e saj u kanë dhënë moral luftetarëve të UÇK-së dhe ky heroizëm ka bërë që Fatmira Brecani, të jetë edhe më shumë e lidhur me Drenicën.

Dhe për ta forcuar edhe më tepër këtë raport, këngëtarja nga Tropoja e ka pagëzuar vajzën e saj me emrin Drenicë, shkruan “Magazina.al”.

Fëmija i parë i këngëtares së muzikës folklorike sot ka ditëlindjen. Fatmira ka ndarë me miqtë e saj në “Facebook”, emocionet që i sjell dita më e veçantë për të. Magazina.al

Ja urimi i këngëtares:

Sot ashte dit e vecant perseri per mue dua ta ndaj gzimin tim me ju miq dashamir dhe njerzit e mi gzimi im i par sot ka ditlindjen ajo ashte Drenica vajza ime e cila me dha emrin per her te par Nan …. E dashur Drenica fjalt e shumta jan fukarallek flm bija jon per gjithcka qe ke ba per ne dhe per veti qe sot jemi shum krenar per ty familjarish te uron mami gjith te mirat e ksaj bote qofsh me fat ti plotesoft zoti gjitha deshirat qe ke pac bekimn e te madhit zot klm sot e gjithmon …

8

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here