Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ka hartuar listën për deputetë që do të garojnë për zgjedhjet e qershorit.

Emra të vjetër dominojnë në garën për t’u bërë anëtarë të ri tw parlamentit.

Edhe tek femrat ka pak risi. Dallimin e bënë regjisorja e njohur, Elmaze Nura, shkruan Magazina.al

Profesoresha e Fakultetin e Arteve, është njëra ndër femrat e AAK-së që do garojë për t’u bërë deputete.

Është hera e parë që Elmazja merret me politikë dhe nuk dihet nëse suksesi në këtë fushë do ta përcjell njejtë sikur në fushën e artit per cka regjisorja nga Skënderaj, njihet.1 2

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here