Këta janë finalistët nga nata e parë gjysmëfinale e “Eurovision 2016” Ka përfunduar nata e parë gjysmëfinale e festivalit të muzikës evropiane, Eurovision.

Në natën e parë të festivalit evropian u performuan 18 këngë, ku dhjetë prej tyre siguruan një vend në natën finale.

Në natën e dytë, e cila do të zhvillohet ditën e enjte do të paraqitet edhe përfaqësuesja e Shqipërisë, Eneda Tarifa me këngën “Fairytale”, transmeton Telegrafi.

Vlen të theksohet se Britania e Madhe, Spanja, Franca, Italia, Gjermania dhe shteti nikoqir, Suedia, shkojnë drejtpërdrejtë në finale.

Më poshtë mund t’i dëgjoni këngët finaliste të gjysmëfinales së parë të Eurovision.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here