Pasi ka luftuar per muaj te tere me semundjen e kancerit, kengetarja amerikane Lhasa de Sela, ka nderruar jete.

37 vjecarja me origjine meksikane vuante prej disa muajsh nga kanceri i gjirit dhe mjeket nuk arriten ta neutralizonin pasi gjendja ishte renduar dhe ishte teper vone kur kanceri u identifikua ne trupin e kengetares.

Lhasa de Sela nderroi jete ne daten 1 janar ne banesen e saj ne Montreal te Kanadase. Lajmin e beri te ditur menaxheri i kengetares, i cili nuk dha detaje te tjera per kete ngjarje.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here