Lady Gaga, Madona, Rihhana janë ndër yjet e muzuikës botërore që nuk kanë shpëtuar pa u kopjuar dhe nga shqiptarët.

Stili alla Lady Gaga është vënë re më së miri tek Adelina Ismaili me pozimet si peradoreshë, ndërkohë që shumë e identifikojnë këtë këngëtare me stilin e Madonnas.

Por Rezarta Shkurta me telat mbi kokë si kapele, Nora Istrefi me pendët mbi supa, Rozana Radi me veshjet plot metal janë shumë nga detajet që ka përdorur Lady Gaga që tashmë njihet shumë mirë për veshjen e cuditshme.

Kritikët e kanë cilësuar Lady Gaga si zbulim të vitit në Botë dhe duket këngëtaret tona synojnë të jenë të tilla në vendin e tyre.

Gjithsesi yjet e Rihannas tashmë i shohim dhe të Dafina Zeqiri që në klipin e fundit nuk ka vonuar të bëjë ca të tillë.

Fotot e mëposhtme dëshmojnë sesa kopjojnë këngëtaret shqiptare nga yjet me famë botërore./balkanweb/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here