Si do të ishte muzika botërore sot pa Lady GaGa?! Padyshim do të kishte më pak komente për veshjet transgresive, deklaratat bombastike që vetëm ajo mund t’i bëjë.

Revolucioni GaGa çuditi botën mbarë, ndërsa në muzikën shqiptare ajo duket se po vjen në formën e saj më të keqe.

Mjafton t’u hedhim një sy klipeve të reja të dala së fundmi në tregun muzikor shqiptar dhe menjëherë do të kuptoni diferencat.

Ashtu sikurse Beyonce kishte një mision dhe vjen për ta kryer me një makinë, edhe Tuna shfaqet po kështu në fillim të klipit te ri Vibe.

Të mos mjaftonte kjo dy vajzat janë gjithë kohës në telefon me njëra-tjetrën sikundër edhe dy këngëtaret botërore. Por ndërsa përmendëm Lady Gaga, nuk ngelet pas në muzikën shqiptare edhe modeli Rihanna.

Kështu nëse shohim një foto të këngëtares Rihanna me një veshje të bardhë si rrjetë merimange në një nga koncertet e saj, në mënyrë identike atë na e sjell edhe këngëtarja e re Anxhelina Hadërgjonaj.

NUk mjafton kaq, pak kohe me pare ishte serish Dafina Zeqiri qe ka kopjoi Beyonce por edhe yjet tatu të Rihannas.

Nderkohe Adelina Ismajli më shumë se njëherë vjen në formën e këngëtares botërore, Madonna, kurse fenomeni Gaga kapi nje vite me pare dhe Rozana Radin./BalkanWeb/

5 KOMENTET

 1. jo bre qa ka lidhje qe e kopjon dafina rihanna`n e lady gaga krejt kengetaret shqiptar dojn mu bo si ato dafina bile edhe po i ka hije kur po kopjon e jo si do tjera qe sdin as qa me kopju e doken si qura kjo doket si princesh + nuk jon veq tuna e dafina e adelina qe kopjon po ka edhe plot tjera si p.sh genta ismajli klipin e fundit shkune tune krejt si lady gaga nese sbesoni une kom fakte foto video qa duush
  ju folni knena per klipin e tunes e dafines mirepo ai eshte bo hit thoni ju qa doni ka kopju a ska kopju ai eshte hit cdo 5 minuta po e shoh ne TV ne radio ne YouTube ka arrit 427,372 views veq per 1 jav

  KOM ARDH VENIN ME KALL ASNIHERE UN SKOM MU NAL
  qe porosia e dafines per inat`g

  DAFINA DUFFY’E ZEQIRI THE BEST !

 2. Ehhhh Daff’y. Kur njeri sheh diqka te mirë, te krijohet pershtypja se e ke parë edhe ma heret. Duff’y, ka stilin e vetë eshte nje dhe unike. Po edhe ju http://www.thashetheme.com , nje qik jeni bërë kopjues, sepse keni marrurr fotografit e Dauff’yt, qe i kam bërë ne koncertin e SNOOP DOOGG-it, ne Prishtinë, po neyse qa ti bëshë. Kjo eshte bota. Rrespekt per theshethemet, rrespekt per Duff’y’n eshte me e mira.

 3. le se dafina maspari sdin me knu hiq e ajo po don mem kopju kengetare amerikane hiqu se lop e gjall osht rruspija flliqt don mmem bo stil e ska hiq ma e mir gentaNR1 osht llokum tung nga vali………..

 4. <3<3<3<3<3<3 GENTA ISMAJLI femra shqiptare jon NR1 me prejashtim nga dafina zeqiriklm..sa ma mir

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here