Rita Ora ishte ndër këngëtarët e para shqiptare që arriti suksesshme të depërtonte në tregun e muzikës shqiptare.

Këngëtarja e njohur tashmë prej vitesh ka sjell hite të njëpasnjëshme e që përveç në botë, ato dëgjohen edhe në trojet shqiptare.

Ishte një nga miket e Ritës, Anda e cila ndodhet me pushime në Shëngjin dhe nga atje ka publikuar një video teksa po kërcente me një nga këngët e yllit.

“Këtu e lëshojnë albumin tënd çdo ditë”, ka shkruar mikesha e Ritës sipër postimit, teksa kjo gjë e bëri krenare këngëtaren nga Kosova, e cila edhe e ripostoi në instastoryn e saj.

Ndërkohë, pas një pauze të gjatë për shkak të pandemisë Covid-19, Rita është kthyer me angazhimet profesionale dhe po merret me këngët e reja.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here