Një sërë këngësh dhe projektesh janë ndërmarrë së fundmi nga artistë me famë botërore, të cilët single, ose të grupuar, janë prekur nga tragjedia e tërmetit të Haitit dhe kanë realizuar hite.

Një hit i tillë është edhe ai i Simon Cowell, “Everybody Hurts”, që ka arritur të shesë 200 mijë kopje për vetëm dy ditë, duke kapur kështu rekorde.

Hiti është një remix i këngës me të njëjtin titull dhe pritet që të jetë single më i shitur i javës.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here