Pak kohë më parë aktori i pëlqyer nga femrat nga seriali “Sulltani i madhërishëm”, me rolin e Bali Bej pranoi se është homoseksual. Por Turqia dhe jo vetëm u tronditën edhe me lajmin e ri.

Kenan Imirzalioglu që në Kosovë është njohur me rolin e tij të Ezelit ka deklaruar se ka prirje homoseksuale. Edhe pse në serialet që ai luan është i dashuruar me femrat kjo nuk ka të bëje me prrirjet e tij seksuale në realitet.

Aktori turk ka pranuar përpara mediave se është gay pasi nuk ka dëshirë ta fshehë më kete fakt, ai nuk dëshiron të shtiret se është i dashuaruar me femrat.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here