Kate Middleton dhe Princi William do të udhëtojnë në Indi pranverën e ardhshmeKate Middleton dhe Princi William në pranverën e ardhshme do të udhëtojnë në Indi, këtë e ka bërë të ditur pallati “Kensington” në një postim në rrjetin social Twitter.

“ Duka dhe dukesha e Cambridge do ta vizitojnë Indinë në pranverën e vitit 2016 me kërkesë te qeverise së HM” thuhet në postim, transmeton zëri.info

Babi i princit William, Princi Charles dhe nëna e princit William, Princesha Diana kanë vizituar Indinë në vitin 1992. Vetëm disa detaje për vizitën e Williamit dhe Kate janë dhënë, fëmijët e tyre Princi George dhe Princesha Charlotte nuk do t’ju bashkohen çiftit në këtë vizitë. /Zëri/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here