Dukesha e Kembrixhit ka rikujtuar fëmijërinë e saj si një djalosh teksa është shfaqur duke u lëkundur në një pemë në kopsht i cili është projektuar për Chelsea Flower Show.

Fotoja e lezetshme është marrë nga një ndihmës i pallatit javën e kaluar, pasi Kate mori një pushim të gjatë nga vendosja e prekjeve përfundimtare në kopsht para shfaqjes së famshme botërore që do të hapet këtë të martë.

Tema e saj e kthimit në natyrë e saj ka për qëllim të rindezë magjinë e fëmijërisë dhe nënvizon punën që Kate ka bërë për të promovuar përfitimet e daljes në natyrë për një shëndet sa më të mirë fizik dhe mendor.

Nëna e tre fëmijëve donte që kopshti i saj të ishte një shesh lojrash për fëmijët, si dhe një hapësirë relaksuese për të rriturit.

Dukesha e Kembrixhit ka rikujtuar fëmijërinë e saj si një djalosh teksa është shfaqur duke u lëkundur në një pemë në kopsht i cili është projektuar për Chelsea Flower Show.

Kopshti i saj mban një mori lulesh, një përrua, lojëra prej druri për fëmijët etj.

Kate do që të japë një mesazh të rëndësishëm se shëndeti mendor edhe fizik i fëmijëve të saj por jo vetëm është shumë i rëndësishëm dhe sa më pranë natyrës të rriten ata aq më shumë do të funksionojë diçka e tillë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here