Princi William dhe bashkëshortja e tij Kate në një muaj mjali të dytë në Kanada. Cifiti mbretëror prej disa ditësh ndodhen në Kanada.

Pas vizitave me krerët e lartë të shtetit si governatori, kryeministri i vendit, Stephen Harpe, ata janë argëtuar edhe me lojëra të ndryshme apo edhe gara në kanoa në ishullin kanadez Eagle Island.

Ata kanë ngrënë, pirë, kanë shijuar kampingjet që ishin atje, kanë biseduar me njerëzit e thjeshtë dhe për pak momente janë ndier sikur midis tyre nuk kishte asgje kufi./BalkanWeb\

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here