Aktori dhe producenti kosovar Arben Zharku ka fituar çmimin për producentin më të mirë në kategorinë ndërkombëtare të filmave të shkurtër në Festivalin e Filmit në Abu Dhabi.

Zharku e ka fituar këtë çmim me filmin “Kaseta e Dasmës” që është një produksion kosovaro-gjerman.

Çmimi i këtij festivali quhet “Xhevahiri i Zi”, dhe Festivali i Abu Dhabit është më i njohur në rajon.

Në film luajnë mes tjerash edhe Çun Lajçi, Astrit Kabashi, Yllka Gashi, Fatmir Spahiu etj.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here