Kanye West ka fituar gjatë shpërblime në 2012 BET Hip Hop Awards, pavarësisht se nuk u paraqit në ceremoninë e ndarjes së çmimeve.

Reperi, i cili ishte i nominuar në 17 kategori, u nderua me çmimet Stili më i Mirë i Hip Hopit dhe Producenti i Vitit.

Bashkëpunimi i tij me Jay Z, “N**gas in Paris”, u emërua Kënga e vitit, si edhe “hurma më e Mirë e Klubeve, ndërsa albumi i tyre “Watch The Throne” u votua Cd-ja e Vitit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here