Justin Timberlake i rikthehet modësJustin Timberlake është rikthyer fuqishëm ne botën e showbiz. Thuajse një vit pasi u bë baba, ai realizoi super hitin “Cant stop the feeling”, por duket se nuk ndalet me aq.

Nuk dihet nëse është frymëzuar nga suksesi që po korr Kanye West së fundmi me linjën e tij të modës Jeezy, por e vërteta është se Justin Timberlake e ka nxjerrë ne treg me herët sesa reperi firmën e tij të rrobave “William Rast”.

Por prej 4 vitesh duket se artisti e kishte lënë pas dore koleksionin e tij.

Tashme Justin Timberlake përpara nisjes së javës së modës në New York i ka dhënë një stil krejtësisht të ri “William Rast”. Rikthimit të tij revista “People” i ka vënë pikërisht titullin e këngës legjendare të Timberlake : Sexyback.

Sëbashku me shokun e fëmijërisë Trace Ayala, dyshja është munduar të sjellë aromën e veshjeve të qytetit të tyre të lindjes Memphis.

Këmisha me kuadrata, xhinse dhe çizme kauboj simbolizojnë jugun e Teneses. Sigurisht në koleksion nuk mungon as kapelja që identifikon Justin Timberlake.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here