Julian Deda në mbrojtje të futbollistëve kosovarë: Ata nuk janë tradhtarëAktori i njohur shqiptar Julian Deda është indinjuar shumë këto ditë, duke lexuar analiza të ndryshme rreth çështjes se disa futbollistë kosovarë që luajnë për Kombëtaren Shqiptare, së fundmi kanë treguar se do të vijnë të luajnë për Kombëtaren e Kosovës, në garat ku Kosova do të marrë pjesë, siç është ajo në Kampionatin Botëror Rusia 2018.

Ai është shprehur se është e drejta e tyre e lirë që të luajnë për Kombëtaren Kosovare dhe nuk është gabim sepse përsëri do të luajnë për një skuadër që flet shqip dhe jo ndonjë të huaj, shkruan lajmi.net.

Statusin e tij të plotë i cili ka marrë shumë pëlqime mund ta lexoni më poshtë.

Julian Deda në mbrojtje të futbollistëve kosovarë: Ata nuk janë tradhtarë

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here