Me rastin e 100-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë Kuvendi botoi sot një vëllim të veçantë me aktet e themelimit të shtetit shqiptar.

Ka qenë Kryeparlamentarja Jozefina Topalli që ua dorëzoi këto akte kryetarëve të komunave dhe bashkive të Prizrenit, Shkupit, Vlorës dhe Ulqinit.

E kombinuar në veshje me të kuqe më të zezë, si flamuri kuqezi, apo simboli i 100-vjetorit të pavarësisë, kryeparlamentarja Topalli nuk mund të mos binte në sy për hijeshinë që transmetoi gjatë këtij takimi zyrtar. /balkanweb/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here