Jeta e Adriano Celentano ne 3DJeta e Adriano Celentano do te paraqitet ne nje serial te animuar prej 26 puntatash.

Regjisor i kesaj vepre do te jete Milo Manara dhe skenograf Vincenzo Cerami.

Gjate realizimit do te marre pjese edhe mbreti i animimit ne Itali, Enzo D’Alo.

Sipas marreveshjes se nenshkruar me “Sky”, keto seri do te transmetohen ne platformen dixhitale ne 2011-en./top-channel

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here