Java e katërt e prezantimin të këngëve në festivalin Kënga Magjike ka sjellur këngë shumë të bukura dhe emra që në qdo pjesëmarrje të tyre në këtë festival kanë marrë qmime.

Eliza Hoxha rikthehet këtë vit me një këngë të shkruar nga vet ajo dhe me muzikë të Adrian Hilës,kënga mban titullin ‘’Mbetem’’.

Pirro Qako si gjithmonë edhe këtë radhë me një këngë mjaft interesante të titulluar ’Dalldisa’, kënga është me tekst dhe muzikë të vet Pirros.

E kënga speciale e kësaj jave ishte kënga ‘’ Ngjyra e kuqe’’ e Adrian Gaxhës në bashkëpunim me një djalosh të vogel të quajtur Florian.

Këngët e tjera të kësaj jave janë :

Leotrim Gashi –Nuk të kam harruar
Elia ft Lazy – Je ti
Vojsava Aliaj – Brengë zemre
Aurel Amzaj –Delirium
Kënga Magjike deri në netët finale ka ende shumë këngë për të prezantuar para publikut,këto këngë do të prezantohen javëve në vazhdim.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here