Ja arsyeja për çfarë e larguan Shkurte Gashin nga fshatiKëngëtarja e njohur Shkurte Gashi, është njëra nga femrat e estradës e cila gëzon një zë të mrekullushëm.

Shumica nga fansat e saj nuk e dinë së në cilin fshat në Kosovë ka lindur ajo dhe ka kaluar një pjesë të jetës së saj, shkruan GazetaBlic.com Shkurte Gashi kohë më parë ka jetuar në fshatin Dardhishtë ish-Kryshefc, fshat ky në komunën e Obiliqit.

Arsyeja pse Shkurte Gashi u largua nga ky fshat ishte sepse në atë kohë familja e saj dhe disa familje të tjera përreth, ishin të rrezikuar nga shembja e hirit, ndërsa për këtë arsye ajo është dashur të transferohet në një banesë në Prishtinë./GazetaBlic.com/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here