20Bukuroshja nga Presheva Arta Kamberi e njohur si, “Miss Kosova”, ka qenë dhe mbetët njëra ndër vajzat më të bukura në vend.

Ndonëse konkurset e bukurisë gjithnjë janë konsideruar si spektakle të cilat prodhojnë figura mediatike, Në media, Arta gjithmonë është përfolur vetëm për punën që bën, duke e ruajtur personalen nga publiku.

Duke pas sukses në këtë lami, ajo ka vendosur të merret edhe me një profesion mjaftë të ndjeshëm, atë të doktoreshës.

Menjëherë pas diplomimit, bukuroshja ka filluar punën në Radiologji në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK).  Siç duket, ajo këtë punë e ka marrë me shumë përkushtim, ani pse nuk e ka aspak të lehtë.

Përveç kësaj pune, të cilën e bën me plotë dashuri, ajo mundohet të gjejë kohë edhe për vetën.  Arta është e pasionuar edhe pas udhëtimeve. Këtë gjë e vërejmë më së miri nga fotot që ajo i publikon nëpër rrjetet sociale. Për më shumë shikojini fotografitë e doktoreshës më seksi në vend.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here