Aktori i “Ali G” dhe “Borat”, Sacha Baron Cohen do të luajë rolin e Freddie Mercury në një film për “Queen”. Lajmin e...
Aktorja shqiptare, Eliza Dushku, e njohur për rolin në filmin “Buffy the Vampire Slayer”, do ta dublojë rolin kryesor në filmin e...
Filmi i fundit i sagës Harry Potter ka thyer pesë rekorde të box office britanik, bën të ditur Warner Bross. Pjesa e parë...
Aktori i njohur hollivudian, Tom Hanks, është takuar me ministrin e Jashtëm të Kosovës, Enver Hoxhaj. Në këtë takim, Hanks ka mirëpritur ftesën...
Ashton Kutcher është emëruar si aktori më i paguar televiziv në SHBA, pas fitimeve 700.000 $ për çdo episod të serialit “Two and...
Festivali i filmit “DokuFest” ka hapur sot thirrjen për vullnetarë për edicionin e 14-të festivalit, i cili do të mbahet më 8-16 gusht...