Ilir Shaqiri, balerini shqiptar i njohur e i famshëm dhe në skenën italiane do të jetë nesër një nga protagonistët e emisionit “Festa Italiana” të prezantueses Katerina Balivo. Emisioni prezantohet nesër në orën 14. 30 minuta në Raiuno.

Së bashku me bashkëshorten e tij aktore Emanuela Morini dhe vajzën Emily, 5 vjecare do të tregojnë sesi kanë arritur të realizojnë ëndrrat e tyre. Në 2001 Ilir Shaqiri u bë një ndër personazhet më të dashur për teleshikuesit në emisionin “Amici”.
Më pas vjen martesa me Emanuelën, aktoren simpatike italiane, ish protagoniste në serialin televiziv italian “Vivere”, më 30 dhjetor 2002. Gëzimit të familjes i shtohet dhe lindja e Emily, vajzës së tyre bukuroshe e cila sot është 5 vjece.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here