Pas ndarjes nga i dashuri këngëtarja vazhdon me aktivitetet e saj në karrierën muzikore. Natën e parë të Vitit të Ri ajo këndoi në një restorant në Kërçovë kurse natën e tretë është paraqitur në Zvicër në një disko së bashku me disa kolegë të tjerë.

Pikërisht në fundvit ajo është paraqitur me një këngë të re pas shumë kritikave në adresë të saj për këngë të huazuara. Bëhet fjalë për një paraqitje ekstravagante e cila tashmë e identifikon Gentën.

Nga fjalët që shkruhen në internet dhe bazuar në tekstin e këngës, thuhet që kjo këngë i është dedikuar një këngëtareje të estradës.

Komente të shumta në forume të ndryshme thonë që kënga i dedikohet pikërisht Dafina Zeqirit, pasi pak kohë më parë u përfol se me daljen në skenë ajo ka rrezikuar shumë Genta Ismajli  dhe aranzhimet nëpër koncerte. Kënga titullohet “Game Over” dhe ka një tekst shumë provokues sa nganjëherë të bën të besosh se vërtetë gjëra të tilla ndodhin!

Këngëtarja më tutje në këngën e saj kritikon edhe “klonimin” e këngëtareve të cilat dalin në skenë gati çdo ditë, ku disa prej tyre nuk kanë aspak sukses duke u paraqitur vetëm me nga një këngë, përkundër Dafinës e cila tashmë në Kosovë dhe në shumë festival ka arritur suksese të jashtëzakonshme.

Në anën tjetër disa të tjerë komentojnë se kënga i është kushtuar këngëtares Adelina Berisha e cila kohë më parë akuzonte Genta Ismajlin se i ka huazuar një këngë, ndërkaq Genta për t’i treguar asaj se është akoma e vogël në karrierë, i ka kushtuar edhe këtë këngë. Por, kjo nuk është kënga e vetme me të cilën Genta do të paraqitet këtë vit, pasi projektet e saj nuk mbarojnë me kaq.

Nën ritme latine dhe folk ajo ka performuar edhe një këngë tjetër në RTK me titull “Ti vetëm zebra plagos”, duke vallëzuar dhe duke treguar që ajo ndihet shumë mirë pas ndarjes dhe kjo nuk e ka prekur aspak. Akoma nuk dihet nëse këngëtarja do ketë kohë të realizojë të gjitha këngët me klipe pasi duhet shumë mund te financa pasi këngën “Game over” ajo do ta realizojë edhe me videoklip, për të cilin do të fillojë së shpejti xhirimet.

Disa javë më herët treguam që dueti me këngëtarin turk akoma nuk është realizuar, por zëra pozitivë vijnë nga Turqia duke treguar se dueti tashmë është realizuar dhe pritet së shpejti të ketë hovin e promovimit në shtetin turk.

Bashkëpunimi me Cüneyt Çakim do të titullohet “Sexy” ashtu siç titullohet edhe albumi i fundit i këngëtarit turk. Ndërsa ne për lexuesit së shpejti do të bëjmë publike detajet e bashkëpunimit, ekskluzivisht në “Panorama plus”.

Pjesë nga teksti i këngës “Game Over”

Ti knon e vetes tane qefin po ja booon.
menon se ti je zemër një në një milion.
Po fluturon shumë lartë kishe po ki sukses.
E unë me këmbë në tokë  bon mirë me pas kujdes.
Ti e di veet, në internet veten klikon, 500 herë në ditë.
Dhe nesër flet në çdo gazetë.
e bën ti kot sikur se ke prit.
/PanoramaPlus/

31 KOMENTET

 1. ket kenge genta ja ka kushtu adelina berisha se nime qajo vajz po fol shum e halanuk din me ec mir

 2. a di chka dafina vech pi inatit osht tu thon ksoj sene se genten se e mrin askushi ajo osht yll. edhe dafina po e tepron pak ka nis me u bo si e bajalldishe 🙁

 3. valla nime dafin veq po ta kan inati se ma e mira je
  edhe qysh thojn kush ta ka inati ju ‘??/????????????

 4. walla kush ja ka inati dafit se eshte ma e mira prej kongetareve e genta krejt si qur eshte sdin sen nashta me kcyy a e kini pa ndonjehere dafinen tu kcyy si yll kcenn valla tduuu dafina je ylli ma i bukuri ne bott sa si ti tegjith te dojm yll veq vazhdo qeshtuu bravoooo tedua ndersa ty genta ta jepi ni pershendetje ke qen me e mira per muu genta*ti*zanfina dhe nora por dafina tash hyri ne trekendeshin e bermudes dhe e thej ate dhe eshte bere me e mira prej te gjithave kengetareve kiss dufyy je me e bukura dhe e mira kiss mpuq

 5. un menoj qe genta ja ka qit dafiness edhe nfjal vrehet qe e urren dafinnen amo kjo veq e ka ul veten sen ska boo kush i ka faj gentes qe sdin me e majt adhuruesit dafinn je ma e mira valla (K)

 6. Daffy 1asht sun e kalon kerkush ato,,, kush ja ka inati mun mi qit qfardo kange veq me to nuk krahasoet kerkush

  Daffy 1-sh fare je (Y)
  Geent per ty suksese veq se me to nuk krahasoesh ti ..(N)

 7. tung ju pershendet meritoni dafina zeqiri dhe dhe i thotse je maforta ne kosove po para teje usht leunora jakupi
  mevjen keq po ajo usht everteta qao

 8. gentt ta ha synin kekrush smunet me tu afru deire te maja e thonit gishtit vogel se le ma anej hiq mos t’ha per thahs etheme ma e qart se tonaa jeee…;)

 9. jo valla nuk esht e mir dafina as adelina po genta ismaji ja hankasha loqken se asht ma e mira ne bot mos ta nin genta hiq se je loqk bile bile ma e mir se dafina edhe adelina gjithmaon ti je ma e mira ata qe kan fol mir per genten ja hangsha loqken

 10. me DAFINEN askush nuk krahasohet e genta as ne thember nuk i bje bile as mos te munohet se nuk munet e kur eshte fjala per DAFINEN eshte tjeter sen

 11. DAFINA MOS TE INTERESOJN GJERAT E KOTANE JEMI NJE GRUP SHUM I MAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA….DH QE TE DUAM E LEJE KOSOVEN E DIASPOREN ETJ.
  GENTA JE KLOSHARKA E PARES DOR MA SHPIF FARE
  QEEFIN VETES JE KA JA BON
  POR TE TJEREVE NERVAT PO JA SHKATRRON
  E KREJT TE TJERET PO I KOPJON….
  HEC BE SHKO NDREQE BUZEN TONE E MOS DIL NE SKEN SE NUK KE STIL
  EC SHKO SE DAFIN NUK E KALON…………………

 12. o genta o ma e mire a edini sa her 10000000000000000000000000000000000000000000000000000000 qekaq genta is star of kosovo

 13. ej mos u shtyni pa lidhje kto jon sene qe shihen neper mramje kur knon dafina ki vend sa te dush a kur osht genta bahet si me kan en pazar te marten en prishtin qishtu e leni kto pun

 14. aauu dafina je Starr I kosoves Veq 1 jee Ok moss ta ninn Ma e miirraa Jee.po leje genten qka thoott pash ni zottt Ajo nihere le ta kqyr jeten e vet se mu kan ma e mirr nuk e ka loonn Burri i vett

 15. Edhe dihett kush osht ma e miraa Adhuruuss dafina Koo sa duushh ncnc edhe Njerz te amerikes kan aredh me bashkpunu me too.Po leje qfar gentee ajoo Mu kan kishh bashkpunu me noj reperr po me krekon ahahahe asaj po ivjen inattii qe u bo per 1 Ditt uu boo Hittt e gentaa per 3 vjet sun u bo edhe ende nuk oshtt bilee Okk . T`duuuuuuuuu Daffyy ma e mira je

 16. ska fjal se dafina vertet eshte yll i muzikes ka nje stil te veqant edhe genta ka qen e mir ne kohen e vet mirpo tash per tash eshte dafina mua me duket shum natyrale sillet edhe pse ka karrier eshte e natyrshme bravo dafina se na ke kanq ke ardh ne kohen e duhur me pelqen stili yt shkrina ka te shoh ki edhe bukuri edhe cooll edhe po e permbyllim ket tem se dafina eshte numer 1 bravooooooooo tkam zemer

 17. haha oj genta po mdhimesh oj loqk qe po mundohesh me mund DAFINEN, sa her dohet me tregu se ajo osht nr 1 edhe jo ti po askush nuk mundet me ja kalu asaj, edhe e kom ni propozim per ty GENTA edhe per adhurust e tu shkoni mytnu najkah se jeni ka plasni nga inati ncnc, hahahha DAFIN zemer je yll vazhdo e leri thashethemet,ec perpara qysh edhe je duke vazhduar, te dua shum loqk je me e bukura.
  albulena….

 18. hahaha ti lena mshilee mej gojen se genta osht yll nuk asht e thane veq me dit me knu e me kcyy me gjith se gentahh i ka kto dyjat e ndreq atmosferen e mo s folni mo se GENTAH asht ma e mira xml e kaam krahasoja gentes e daffyt fansat ne facebook ha ha ha ha… e vogel osht daffy mu shty me genten

 19. JA KENI FUT KOT SE GENTA E KA THON NE NJE RADIO KOSOVARE QE NUK I KUSHTUAR ASKUJT ATE KENGE EDHE JU QE PO I NXIRRNI KETO LAJME TE RREME KONTROLLOINI SE PARI.OK?

 20. me pelqejne te dyja po genta pak me shume.ajo po qe di si te te beje per vete.ju uroj suksese te dyjave triumfofte me e mira

 21. o ska me GENTEN be ajo eshtt yll e jo dafina zeqiri ban kang me vip veq mu ngu kanga e saj e genta ban bumm me qdo sen genta je yll veq next

 22. o njerz mos folni palidhje e mos e ofendoni genten duke e krahasuar me dafinen GENTA eshte ma e mira kurse dafina zog pa krah genta eshte nr 1 ne kosov e dafina dihet e fundit e duaaaaaaaaaa shum genten dhe modestin e saj gje qe na ben ta duam me shum game over eshte keng e zakonshme qe gentes ju eshte bere hit keshtu qe o kosovar leni anash tashethemet e dua GENTEN

 23. oj duufffyyeee oo badihava e kan se ti je ma e miraaa … ne te vertet genta si afrohet dafines koleg .. po gaboni se genta si bollic kishe un dikushi po mos t han fort se duffy osht 1 e jo si genta Pel

 24. oj genta shum je e mir edhe e bukur ke pas suksese qe prej fillimit te karrieres tane amo ta kisha preferu qe me kang mos me ofendu askon sa per dafinen nuk kam qa me fol karriera e saj ka mor hov te madh ne kosov humbjen duhet me pranu ……. ndoshta nuk ke humb prap je e mir amo mas dafines per nga bukuria prap dafina ta ka kalu per nga veshja stili idafines pom pelqen ma shum ti po mundohesh me vesh diqka ekstreme e gjarat e komplikuara nuk me pelqejn shum SUKSESE dafin ma e mira je………………….

 25. obobobobobob far loje palidhje pe lujkan kosovart phi a hajgare po bani a ai me genten yllin e botes ska se asht ma e mira kete e garanton fakti se genta asht ma e mira se te gjith e dojn dhe eshet ma e mira ne bot e leje ne kosov gentes as gjenifer lopes sju afrohet e leje ma dafina ajo far bube ……………….
  genta asht ma e mira me falni po ju uroj suksese po dafi nuk jau arrin ato
  hahahahahah
  genta je ma e mira je ma e forta je ma e qarta edhe je nr 1 ne bot e sa per dafinen mos ta nin se ti je ma e mirte dua genta

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here