Hugh GrantFilmi “Did you hear about the Morgans?” qe pritet te dale pas pak ditesh ne kinemate europiane, mund te jete i fundit per aktorin britanik Hugh Grant.

Ikona e komedise britanike gjate 15 viteve te fundit po mendon te heqe dore perfundimisht nga xhirimet. “Me pelqen te luaj ne filma por nuk e kam te lehte te mbaj mend skenarin. Kam sulme te verteta paniku dhe disa here kam menduar se arrita fundin”, shprehet Grant.

Qe prej komedise se suksesshme, “4 martesa dhe nje funeral” ne vitin 1994, Grant ka njohur vetem suksese qe kulmuan me “Noting Hill”, “Ditari i  Bridget Jones”, “Rreth nje djali” dhe “Dashuri aktuale”. Hugh Grant ka nje karriere te gjate 20 vjecare por shpesh here gjate ketyre dy dekadave ai ka thene se eshte gjendur rastesisht ne boten e kinemase.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here