Habibe Ostreni, pas festivalit “Nota fest” dhe “Top fest” tash hidhet edhe në tregun muzikor të Kosovës.

Këngëtarja është duke jetuar në Gjermani, ndërsa më 15 maj do të mer pjesë në festivalin “Çelësi muzikor” që organizohet nga televizioni “ZicoTv”.

Habibja në këtë festival do të paraqitet me një baladë fantastike.

Kënga është punuar nga Artan Kastrati, ndërsa për tekstin është përkujdesur Arian Thaçi, që të dy bashkëpunëtor nga Shkupi. Për këtë festival këngëtarja do të vishet me një tualet “Dior” që është blerë special në Shba.

Pas festivalit, ajo promovon edhe dy këngë single të reja, njërën me Artan Kastratin që është ritmike si dhe është në bisedime për një duet me një këngëtar eminent në estradën shqiptare, ndërsa nëse dueti realizohet, atëhëherë planifikohet që kësaj kënge ti realizohet edhe klipi.

Në këtë festival ajo pret që të paraqitet bukur dhe kënga të pëlqehet shumë, ndërsa beson që këtë verë do të freskojë skenën me muzikë argëtuese. Habibja me klipin “Nisu tash” arriti një sukses të jashtëzakonshëm duke bashkëpunuar me SuperSonic në Shqipëri ndërsa klipin e kishte realizuar Alexandër.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here