Gjon Karrica prezanton videon e re. Çka e lidh me Ameriken?  Gjon Karrica është rikthyer dhe këtë herë me këngën “0815”, një projekt tejet modern dhe i realizuar shumë mirë nga Anton Nue në Zvicër.

Karrica, ka tentuar që të vijë si shumica e këngëtarëve të skenës sonë, duke mos eksperiementuar, por thjesht duke ju përshtatur tregut aktual, por edhe linjave të kohës.

Tema e videoklipit është flamuri amerikan, ku edhe dominojnë ngjyrat bardh, kaltër, kuq. Megjithatë, përmes këtij projekti Karrica edhe një herë ka dëshmuar se pavarësisht tentimeve për të qenë “i njejtë”, prapë është ndryshe.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here