Dy këngëtarë kosovarë, Gjira dhe Ardi, kanë realizuar një këngë për Tragjedinë e Restelicës.

Kënga i kushtohet të mbijetuarës së kësaj tragjedie, Amsera Rekës, vajzës 5 vjeçe që u nxor nga gërmadha pas 12 orësh.

Kënga, e përcjellë me kitare akustike, titullohet “Fat në Fatkeqësi”, derisa në “spotin” e lansuar në youtube përdoren pamjet e TV Klan Kosova nga momenti i nxjerrjes së Amserës nga gërmadhat dhe fotot e realizuar të dielën në Spitalin e Prizrenit nga fotografi i Gazetës Express, Atdhe Mulla.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here