Gili zbulon një të vërtetë të pathënë deri më tani?! Në ditën ndërkombëtare të refugjatëve, sot në pjesën e parë të emisionit NIN në Klan Kosova po diskutohet pikërisht për këtë temë.

Mes mysafirëve të ftuar është edhe këngëtarja e mirënjohur, Gili që ka rrëfyer eksperiencën e saj në rolin e refugjates për dy herë, gjatë luftës në Bosnjë dhe Hercegovinë dhe Kosovë.

Ajo tregoi se gjatë luftës së vitit 98/99 me familjen ka përfunduar në Francë ku edhe ka sjell në jetë djalin e saj të dytë.

Gili zbuloi se lindja e djalit të saj si i pari refugjat nga Kosova atëbotë ishte shndërruar në lajm në media.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here