Genti është një rok star në TiranëGentit eshte bere tashme sinonim i talentit. Gjate 3 viteve ne Top Channel, ai ka treguar se pervec vokalit, zoteron edhe aftesine per t’u pershtatur shume rryma te ndryshme.

Ditet e tij ndahen mes leksioneve ne fakultetin e Stomatologjise dhe muzikes. Miku i tij Dorian Gjoni rrefen: “Gentin e kam njohur ne vitet 1998 kur ishte prezantimi i tij i pare si kengetar.

Ishte nje djale imecak, kendonte me ze te larte dhe premtonte shume. Pask 5-6 e takova serish.

Mbetet nje nga miqte e mi me te ngushte”. Me Kamelen njihet prej me pak kohesh por kjo nuk ka penguar krijimin e nje lidhjeje te forte shoqerore.

“Behen 3 vjet qe e njoh dhe nuk e kemi shkeputur asnjehere marredhenien bashke sepse kemi qene perhere bashke. Eshte qejf ta kesh shok. Genti eshte shume zemermire dhe perpiqet qe t’i ndihmojne njerezit.

Une mendoj qe eshte nje nga vlerat qe ai ka dhe nuk duhet ta humbase asnjehere”, thekson Kamela. Ditet e Gentit nuk jane si ato te nje rok stari sepse nje pjese e mire e dites i dedikohet shkolles dhe nje pjese tjeter punes.

Ai ka arritur te jete nje rok star i vertete, ndoshta me i mire se stereotipi i vet. /tch/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here