Genta RamadaniGenta Ramadani ka kycur ne sirtar kuroren e miss-it edhe pse te bukuren e mban gjithnje me vete.

Ajo qe ka fitur kuroren e “Miss Albania” ne vitin 2000, eshte kerkuese ne profesion dhe nje shpirt i perhumbur ne lumturin qe i falin femijet e saj, Genti dhe Sara.

“Eshte mami me i mire ne bote”, thote djali i vogel.

Nderkohe qe nena e Gentes, Kudretja thote se sakrificat e saj jane teper te medha.

“Cfare vendos te realizoje, ajo e realizon me cdo kusht”, shpjegon e ema.

Genta lumturohet nga qetesia qe i fale jeta ne familjen e saj.

“Femijet qenkan vertet nje motiv per ta jetuar kete jete. Me thone se jam shume e re mama, por po ta kisha ditur lumturine qe te falin femijet do te kisha lindur me pare”, thote Genta.

Tashme asaj i duhet te perballet, pervec veshtiresive ne familje, edhe me karrieren e saj si gazetare ku merret me ceshtjet sociale duke mbrojtur kauzen e feminizmit./Top-channel

1 Koment

  1. kjo eshte yll o rob. po kjo foto nuk eshte gentiana, eshte kosovarja. genta eshte si shpirt , le pastaj kur flet. bravo me ne fund edhe nje bukuri e zgjuar.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here