Genta Ismajli mund të arrestohet për përdorim të armëve?Këngëtarja Genta Ismajli mund të arrestohet nga policia e Kosovës.Këngëtarja e cila u bë pjesë e mediave pas një fotografie ku shihet me armë, mund të jetë objekt i hetimit për policinë e Kosovë, shkruan Magazina.al

Të postosh fotografi me armë nërrjetet sociale përbën shkelje ligjore, për këtë dje njësiti policor ka identifikuar tre të dyshuar meshkuj me armë në dorë përmes rrjetit social Facebook.

Me urdhër të prokurorit është bërë bastisje në shtëpinë e tyre dhe janë konfiskuar tri pushkë gjuetie të ndryshme, dy me leje të vlefshme, ndërsa një me leje të skaduar.Por a mund t’i ndodhë e njejta edhe Genta Ismajlit!?

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here