Gjatë shpalljes së fitueseve në spektaklin e bukurisë “Miss Universe Kosova”, kanë ndodhur disa gjëra të pakëndshme mes dy yjeve të estradës që është dashur të performojnë atë natë dhe një konflikt indirekt mes Genta Ismajlit dhe Dafina Zeqirit, si prapaskenë, ashtu dhe në “after party”.

Gjatë natës finale të “Miss Universe Kosova”, përveç sfilimit të bukurosheve pjesëmarrëse, në skenë duhej të paraqiteshin edhe këngëtaret Genta Ismajli e Dafina Zeqiri, si pjesë e programit argëtues. 

Genta ishte lajmëruar të performojë këngën e saj “Femrat shqiptare”, kurse Dafina kishte përgatitur një miks të këngëve “Si çokollatë”, “Amazing girl” dhe hitin e fundit në duet me Ledrin, “Po m’pëlqen”. Të gjithë ata që e kanë parë spektaklin nga fillimi deri në fund, përveç sfilimit të vajzave pjesmarrëse, kur erdhi radha e prezantimit të Gentës në skenë, kënga kishte filluar në ajër kurse këngëtarja nuk ishte paraqitur në skenë.

Në atë moment lindën shumë dyshime, të cilat edhe ngjallnin përsëri “konfliktin” që po vazhdon mes Dafina Zeqirit dhe Genta Ismajlit. Vonesa e saj në performancë thuhej se ishte bërë pikërisht në momentin e fundit, pas disa kërcënimeve që ajo dhe stafi i saj i’u kishte bërë organizatorëve të spektaklit, pasi këto të fundit kishin pranuar që në skenë të paraqitet edhe këngëtarja Dafina Zeqiri, e jo vetëm Genta të jetë ylli i mbrëmjes.

Është dashur të jetë vetëm Genta dhe gjithë spektakli të shndëriste vetëm me praninë e saj”, kështu janë dëgjuar fjalët e tezes së Gentës, që bën pjesë në stafin e saj, drejtuar të pranishmëve prapa skene. E gjithë ngjarja ka precipituar, Genta ka kërcënua se do të braktisë spektaklin dhe do të niset drejt shtëpisë, nëse organizatorët nuk përmbushin aty për aty kushtet, të cilat ajo i kishte kërkuar më herët.

Në anën tjetër organizatorët e kishin të patjetërsueshme të futin në program edhe Dafinën, së cilës ia kishin dhënë fjalën më herët. Me të dëgjuar këto kërcënime, edhe bashkëpunëtorët e Dafinës kishin dhënë “ultimatum” që nëse nuk paraqitet edhe Dafina, madje në fillim si ylli i vërtetë i mbrëmjes, ata do të bëjnë “skandal” dhe i gjithë organizimi do merrte kahje negative. Pasi kishin bërë një marrëveshje të mundshme që Genta u paraqit e para, kurse i kishin bërë një lutje Dafinës të paraqitet pak më vonë, pas disa minutave në skenë paraqitet Genta, e veshur me një fustan elegant ngjyrë “pink” .

Pas saj, në skenë ka dalë edhe Dafina e veshur me shumë elegancë, me një fustan të shkurtër, po ashtu seksi. “Në këtë spektakël për pak sa nuk ishte bërë nami”, – tregon për “Panorama plus”, një punonjës në Tv21, i pranishëm në mbrëmje.

“Dafina i bërtiste Gentës duke e akuzuar për shkrimet që kishin dalë në media për aferën e saj dhe të Xhuli Nurës, por i kishte ndaluar Agroni (organizator i spektaklit), një kameraman, mandej kishin ndërhyrë edhe këta të Tv21.

E teksa kjo aferë po bën jehonë shumë të madhe në media, edhe pas mbarimit të spektaklit, dy këngëtaret të cilat para disa muajve shfaqeshin si shoqe dhe në media deklaronin se nuk kanë asgjë mes tyre, pikërisht në “after party” të “Miss Kosova Universe” kishin injoruar njëra – tjetrën, si dhe rrethin e shoqërisë e kishin krejtësisht të ndryshëm.

Genta shihej e shoqëruar nga një djalosh e ri dhe i panjohur për ne, kurse herë pas here bënte foto edhe me disa fansa të saj të pranishëm në mbrëmje. Ndërsa Dafina gjithmonë shihej e shoqëruar nga i dashuri i saj Krenari, herë pas here me këngëtaren Rovena Stefa, motrën e saj dhe disa persona të tjerë që përbënin shoqërinë e saj atë natë.

Nga mbi 180 fotografi të cilat ishin postuar në facebook, askund nuk mund të shihnim së bashku as edhe në një foto, Genta Ismajlin dhe Dafina Zeqirin. I gjithë ky skandal i përfolur më lart, siç mësojmë është bërë për shkak të konkurrencës së madhe që po bëhet kohëve të fundit mes këtyre dy yjeve të estradës. Thuhet që Gentës i janë ndërpresë gati të gjitha kontratat me diskotekat më të mëdha në Zvicër, vend ku realizonte një pjesë të madhe të fitimit, dhe në vend të saj flitet se është angazhuar Dafina, e cila më shumë me ndihmën e familjarëve të saj ka fituar përkrahje të madhe në karrierë, gjë që për publikun deri më sot ka qenë fshehtësi e ruajtur mirë.

Vlora Çitaku (zv. ministre e Jashtme e Kosovës) e cila është vajzë e tezes së Dafinës, ishte angazhuar që të censuroheshin të gjitha mediat, që të mos publikohej çfarëdolloj informacioni në dëm të Dafinës, teksa vajza tjetër e tezes, Fëllënza Çitaku Bajçinovci, si punëtore e RTK-së, i kishte siguruar aksesin në çdo media të mundshme, si dhe kishte bërë përzgjedhjen e pyetjeve që do ia parashtronin Dafinës.

E kur jemi tek sponzorizimi që është pjesa më e rëndësishme për një karrierë të suksseshme, agjencitë e fluturimit “Eurokoha” dhe “Kosova Airlines” janë sponsorët kryesorë në karrierën e Dafinës që nga fillimi, gjëra këto të mbajtura fshehur deri më tani, pasi daja i Dafinës është bashkëpronar në agjencinë e fluturimit “Eurokoha” dhe “Kosova Airlines”.

1 Koment

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here