Genci heq dorë nga politika Këngëtari i famshëm Genc Prelvukaj si pjesë e grupit Etno Engjujt bëri mjaft bujë si një ndër grupet e para RAP në Kosovë.

Ai më pas u fut në politikë në krah të shokut të muzikës, Memli Krasniqit si këshilltar politik. Por sot u përhap lajmi që ai dha dorëheqje nga politika gjë të cilën e ka konfirmuar nëpërmes një statusi në Facebook.

Ja postimi i plotë:

“Shume mesazhe direkte ne te gjitha rrjetet sociale. Njerez te interesuar per te ditur nese lajmi qe u publikua sot eshte i vertete.Ne pamundesi per ti kthyer te gjitha nje nga nje po shkruaj ketu per te gjithe.

Lajmi eshte i sakte, kam dhene doreheqje nga pozita e Keshilltarit te brendshem Politik, pozite te cilen e kam ushtruar per 5 vite, ne dy ministri te ndryshme.

Ne ditet qe vijne, do te jem i fokusuar ne Etnon dhe Black Fish Entertainment me shume se asnjehere me pare.”

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here