Këngëtarja Lady Gaga renditet e para për sa i përket përfitimeve materiale që i mblodhi nga koncertet gjatë vitit 2011.

Pas saj renditet Taylor Swift, e cila ka fituar përgjysmë më pak (45 milionë dollarë), ndërsa e treta është këngëtarja britanike Kate Perry me 44 milionë dollarë.

Shkaku i shtatzënisë dhe ndërprerjes së koncerteve, Beyonce këtë vit ka fituar “vetëm” 35 milionë euro.

Rihanna përmbyll listën e pesë këngëtarëve që kanë fituar më së shumti këtë vit. Rihanna raportohet se ka fituar rreth 29 milion dollarë, transmeton Indeksonline.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here