kleopatraNë veprën që po përgatitet në Teatrin Kombëtar, “Mbreti Edip”, me regji të Ilir Bokshit, aktorja Yllka Mujo mes të tjerëve ka rolin e Jokastës. Por, një ditë pas prezantimit të veprës, në konferencë për shtyp televizionet kanë bërë gafë të pafalshme, duke prezantuar rolin e Yllkës si Kleopatra, që nuk ka aspak lidhje me Jokastën. Në fakt, nuk kanë faj, se këtu këto lloj veprash nuk janë shfaqur kurrë dhe mjaft gazetarë nuk njohin librat. Nuk ka faj Yllka që ditën e lajmit të “tërbohet”, kur për karrierën e saj ky rol është sigurisht ndër më të rëndësishmit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here