Fustani ikonë i Princeshës Diana në ankandNjë nga fustanet ikonë te Princeshës Diana do të dalë në ankand muajin e ardhshëm dhe pritet të shitet me një çmim mbretëror rreth: $ 145,000, raporton People.

Fustani blu është dizajnuar nga Catherine Walker posaçërisht për vizitën e princeshës në Austri në vitin 1986, por ajo e ka veshur dhe disa herë të tjera më pas.

Princesha Diana e shiti fustanin në Nju Jork në vitin 1997, tre muaj para se të vdiste dhe në vitin 2013 fustani është shitur sërish nga Kerry Taylor Auctions për $ 131,000 Më 14 qershor, shtëpia e ankandit ka vendosur ta shesë për jo më pas se $ 117,000.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here