Ai është një nga ata këngëtarët që ka prekur skenën e festivalit Europian e megjithatë është më paragjykuesi se kushdo tjetër. E themi këtë pas një deklarate publike që ai ka bërë.

Frederik Ndoci, fituesi i Festivalit në RTSH në vitin 2006 me këngën “Balada e gurit”, i ftuar në emisionin e Rudina Magjistarit, për të folur rreth eksperiencës së tij në Eurovizion (së bashku me këngëtarët e tjerë përfaqësues të Shqipërisë) pohoi se “Eurovizionin e fitojnë vetëm ‘gay’-t dhe organizatorët e këtij festivali, janë të tillë”.

Nuk dimë nëse këngëtari është racist ndaj këtij grupimi apo inatin e ke me Eurovizionin, që nuk i dha vlerësimin e duhur./balkanweb/

2 KOMENTET

  1. me ket rast, une propozoj qe aty te cojme vetem ty Gentos! po meqe ra fjala meqe paska diskriminim kundra jo gay’ve ne Eurovizion atere mund tja kthejme favorin me te njeten monedhe! Psh ti Gentos, ku e ke shpine!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here