Elvis Presley me helmetë në ushtriIshte dita më e rëndësishme ndoshta në jetën e saj, një takim me Elvis Presley, një puthje dhe një lule si dhuratë.

Kjo foto e zbuluar 50 vite më pas tregon një adoleshente e cila ka takuar idhullin e saj të muzikës rok ‘n’ roll teksa shërbente në bazën amerikane në Gjermani.

Nëna dhe babai i vajzës e dërguan atë në vitin 1959 në Bad Nauheim ku Elvis jetonte, shumë pranë bazës. Fati e deshi që ata ta kontaktonin dhe ta gjenin Presleyn jashtë ambienteve të bazës ku dhe bënë një fotografi të vajzës që në atë kohë ishte 16 vjeçe.

Presley mban në kokë një helmetë dhe është i veshur me uniformën ushtarake. /LajmiFundit

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here