Wesley Sneijder i ka thënë “PO” përpara altarit lidhjes së dashurisë me gruan e jetës së tij, me modelen hollandeze Yolanthe Cabau Van Kaspergen.

Një dasmë përrallore, kështu e kanë përshkruar të gjithë atë ceremony ku të ftuar ishin 250 miq si nga kampi interist ashtu edhe ai hollandez, por dhe familjarë të ciftit.

Ceremonia u zhvillua në Kishën e “Giusto e Clemente a Castelnuovo Berardenga në Siena, Itali.

Ai ka ardhur atje me një Rolls Royce pastaj pesë minuta më vonë është shaqur nusja e veshur me të bardha, me një karroce me katër kuaj të bardhë dhe një karrocier me kostum të zi, tamam si në përralla Jashtë kishës ata janë pritur dhe nga qindra adhurues të tyre të cilët kishin mbushur sheshin.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here