Flori ua kujton francezëve karikaturat për luftën në Kosovë E gjitha bota është solidarizuar me Parisin, pas sulmeve terroriste që kanë ndodhur mbrëmjen e të premtes.

Në rrjete sociale njerëzit bëjnë hashtag Pray for Paris.

Por këngëtari Flori Mumajesi ka kujtuar kohën kur në Kosovë kishte luftë dhe në atë kohë nuk kishte mënyra të tilla solidarizuese për Kosovën, por francezët bënin karikatura për gjendjen në Kosovë, transmeton gazeta Kosova Sot Online.

Flori ua kujton francezëve karikaturat për luftën në Kosovë

Flori ka publikuar një karikaturë të asaj kohe në llogarinë e tij në Instagram, por ka thënë se pavarësisht të gjithave jemi njerëz dhe jemi me francezët në këto ditë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here