Filmi The Revenant merr çmimin e parë në OscarKinematografi Emmanuel Lubezki, ka marrë çmimin Oscar për kinematografinë më të mirë për filmin “The Revenant”.

Kjo është hera e tretë që Lubezki merr një çmim Oscar.

Ai ishte në garë me filmat Carol The Hateful Eight, Mad Max: Fury Road, The Revenant dhe Sicario.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here